| Datum: | Woensdag 5 november 2025 |
| Tijd: |
09.00 - 16.30 uur |
| Taal: | Nederlands |
| Kosten: | Gratis deelname |
| Locatie: | Burgers' Zoo Antoon van Hooffplein 1, 6816 SH Arnhem |
| Vragen? |
073 645 6222 |
Woensdag 5 november 2025 openen we de poorten van Burgers' Zoo in Arnhem en nemen we u mee op een unieke safari. Een locatie die net zo dynamisch en innovatief is als onze branche zelf.
Dit jaar draait alles om de transitie binnen de maakindustrie, technologisch én menselijk. We brengen u in contact met anderen uit de sector om te inspireren, verbinden en activeren, want verandering begint bij mensen met ideeën, betrokkenheid en de bereidheid om te bewegen.
Net als de dieren in hun natuurlijke habitat, moeten wij ook constant schakelen, vernieuwen en samenwerken om te overleven en te groeien. Tijdens het event ontdekt u hoe deze natuurprincipes ook uw bedrijf vooruit kunnen helpen.
Bent u enthousiast geworden? Bekijk het volledige programma en meldt u aan via het formulier op deze pagina.
Het Cadmes Event wordt officieel geopend door Anoek Schellings, Managing Director van Cadmes, met een korte introductie over de dag en het thema van het event.
Als Innovatie Ambassadeur en Trend Strateeg volgt Lieke Lamb, CEO van het Future Expertise Center en TrendWatcher.com, al meer dan 20 jaar technologische, sociale en economische trends wereldwijd op de voet.
Op ons event zal Lieke haar visie delen over Transformatie & Transitie binnen de maakindustrie. Met inspirerende inzichten en concrete voorbeelden laat ze zien hoe organisaties succesvol kunnen inspelen op veranderende markten en technologische ontwikkelingen. Laat je meenemen in de toekomst en ontdek de kansen die transformatie en transitie bieden voor jouw organisatie.
Een interactief gesprek met experts uit de maakindustrie, geleid door Renso Kuster, Strategic Business Development Manager bij Cadmes. Aan de hand van stellingen delen de panelleden hun ervaringen, uitdagingen en oplossingen:
Spreker: Marcel de Klein • Strategic Product Development Manager Cadmes
Vrijwel iedereen in de maakindustrie heeft er wel eens van gehoord: CATIA — de krachtige 3D-broer van SOLIDWORKS. Wereldwijd wordt dit ontwerppakket ingezet in onder andere de luchtvaart, automotive, scheepsbouw en hightech engineering.
Tijdens deze sessie nemen wij u mee op een ontdekkingsreis door de wereld van CATIA. U ontdekt waarom steeds meer bedrijven CATIA inzetten naast SOLIDWORKS, vooral voor het werken met grote en complexe samenstellingen, en hoe verrassend eenvoudig de eerste stappen eigenlijk zijn.
Aan de hand van praktische voorbeelden maakt u kennis met de basis van onder meer part modeling, sheet metal modeling, assembly modeling, surface modeling en hergebruik van onderdelen. Zo ervaart u zelf dat CATIA geen ondoordringbare jungle is, maar een goed begaanbaar pad vol nieuwe mogelijkheden!
Spreker: Kruitbosch
Host: Renso Kuster • Strategic Business Development Manager Cadmes
Bent u benieuwd hoe andere bedrijven de stap naar 3DEXPERIENCE hebben gezet en wat deze reis hen heeft opgeleverd? In deze interactieve sessie hoort u uit eerste hand hoe zij deze transitie hebben aangepakt.
Onder leiding van onze host, Renso Kuster, vertellen verschillende klanten openhartig over hun traject: van de eerste keuzes en uitdagingen tot de concrete voordelen die zij inmiddels ervaren in hun dagelijkse processen. Laat u inspireren door hun verhalen en stel al uw vragen.
Spreker: DriveWorks
Tijdens deze Engelstalige sessie ontdekt u hoe ontwerpautomatisering met DriveWorks uw SOLIDWORKS-ontwerpprocessen kan transformeren. U leert hoe fabrikanten automatisering en CPQ inzetten om maatwerkproducten sneller, foutlozer en efficiënter te configureren, ontwerpen, verkopen en produceren.
Laat u inspireren door praktijkvoorbeelden en ontdek hoe u met automatisering niet alleen tijd bespaart, maar ook ruimte creëert voor innovatie binnen uw organisatie. Zo legt u een stevig fundament voor uw eigen expeditie richting de toekomst.
Tijd voor een smakelijke en inspirerende onderbreking van het programma!
Tijdens de lunchpauze kunt u genieten van een lekkere maaltijd en een kijkje nemen bij de verschillende stands van onze partners en collega-afdelingen. Ontdek wat onze support, customer care en projectmanagement afdelingen voor u kunnen betekenen, bezoek het standje van ons moederbedrijf Bechtle, of praat met de experts van Omron en DriveWorks.
Spreker: Bas Koomen • Technical Director Cadmes
Kunstmatige intelligentie (AI) speelt een steeds grotere rol in de toekomst van de maakindustrie — en onze software-oplossingen bevatten inmiddels tal van functies die gebruikmaken van deze technologie. Maar wat betekent dit voor de rol van de huidige engineers? Zullen deze functies hen vervangen of juist versterken in hun werk?
Tijdens deze sessie wordt u meegenomen op een verkenningstocht door de wereld van AI in engineering. U krijgt inzicht in de verschillende toepassingen die nu al beschikbaar zijn en ontdekt hoe u deze kunt inzetten om uw werkprocessen slimmer, sneller en efficiënter te maken. Zo bent u voorbereid op de technologische transitie die voor ons ligt.
Sprekers: Christian de Winter • Consultant Cadmes en Raimond van der Logt • Consultant Cadmes
Productwijzigingen leveren in veel organisaties dagelijks de nodige hoofdbrekens op, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn. Tijdens deze sessie nemen wij u mee langs de verschillende routes om productwijzigingen gestructureerd en beheersbaar door te voeren binnen een PLM-omgeving.
Of de wijziging nu voortkomt uit een bedrijfsbrede issuelijst of uit een jaarlijkse updatecyclus: elke afdeling krijgt ermee te maken. Met een platform zoals 3DEXPERIENCE krijgt u in elke lifecycle-stap inzicht in de impact en voortgang van wijzigingen.
We bespreken onder andere hoe u omgaat met terug-uitwisselbare wijzigingen (FFF), structurele veranderingen, of uitgefaseerde onderdelen en hoe u dit efficiënt afstemt met andere afdelingen en systemen. Of u nu werkt met een formeel changeproces, informele snelheid nastreeft, of iets daartussenin: u ontdekt hoe u sneller tot gevalideerde, tijdige oplossingen komt die uw klanten verder helpen.
Sprekers: OMRON en Renso Kuster • Strategic Business Development Manager Cadmes
Bent u benieuwd hoe Digital Twin-technologie niet alleen voor grote spelers is weggelegd? In deze interactieve sessie laten Cadmes en OMRON zien hoe ook MKB-maakbedrijven vandaag al kunnen profiteren van een digitale twin.
Aan de hand van drie veelvoorkomende scenario’s uit de praktijk demonstreren wij live hoe eenvoudig en toegankelijk deze technologie is geworden. Geen abstracte theorie, maar concrete toepassingen die direct waarde toevoegen aan uw productieproces.
Ontdek hoe u met Digital Twins sneller kunt innoveren, fouten kunt voorkomen en slimmer kunt samenwerken. Laat u inspireren en ervaar zelf hoe laag de drempel is!
Even een moment om de benen te strekken, een drankje te pakken en ervaringen uit te wisselen met collega’s. Ook tijdens deze korte pauze kunt u een bezoek brengen aan de verschillende stands van onze partners en afdelingen, waaronder support, customer care en projectmanagement, Bechtle, Omron en DriveWorks.
Spreker: Donny Lakerveld • Consultant Cadmes
In deze sessie nemen wij u mee langs de belangrijkste vernieuwingen in SOLIDWORKS en 3DEXPERIENCE van dit jaar. Wat is er nieuw, hoe kunt u deze functies toepassen en misschien nog belangrijker hoe helpen ze u om slimmer, sneller en efficiënter te werken?
U krijgt een compacte, praktische update, boordevol voorbeelden waarmee u direct aan de slag kunt. Zo blijft u op koers in de snel veranderende wereld van engineering en design, en ontdekt u nieuwe mogelijkheden om uw eigen processen te optimaliseren.
Sprekers: Frank Voesenek • Consultant Cadmes en Tim Burggraaf • Consultant Cadmes
Tijdens deze sessie laten we zien hoe SolidCAM volledig geïntegreerd werkt binnen SOLIDWORKS. Deze integratie maakt het mogelijk om ontwerpen en CNC-programma’s in één omgeving te beheren, wat de samenwerking tussen engineering en productie vereenvoudigt.
We gaan in op actuele uitdagingen in de maakindustrie, zoals verspilling van gereedschappen, personeelstekorten en onbenutte machinecapaciteit en laten zien hoe een geïntegreerde CAD-CAM aanpak hierbij kan helpen.
Spreker: Harikrishnan Velluva • Consultant Cadmes
Model-Based Systems Engineering (MBSE) werd lange tijd gezien als een complexe aanpak die alleen was weggelegd voor sectoren zoals de lucht- en ruimtevaart en de auto-industrie, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn.
In deze sessie ontrafelen we de kern van MBSE in begrijpelijke taal en laten we zien hoe ook kleine en middelgrote machinebouwers systeemdenken kunnen toepassen om hun machines beter te begrijpen, te beheren en verder te ontwikkelen. Daarnaast ziet u hoe MBSE bijdraagt aan het vastleggen van engineeringkennis, het verbeteren van samenwerking tussen teams en het verhogen van de betrouwbaarheid van ontwikkelprocessen. Ga mee op expeditie en ervaar hoe MBSE u een duidelijker overzicht en meer grip geeft op uw productontwikkeling
Sluit het programma van vandaag af tijdens onze netwerkborrel. Een mooie gelegenheid om na te praten over de sessies, nieuwe contacten te leggen en ervaringen uit te wisselen.
Geniet van een drankje, ontmoet de experts van onze afdelingen en partners en laat u inspireren door de gesprekken en ideeën die de dag heeft gebracht.
Update your browser to view this website correctly. Update my browser now